info@silversunsaddlery.com +420 721 234 081

Vše vyrábím zcela ručně pomocí tradičních sedlářských metod.


Zakládám si na ruční výrobě, protože jen tak mohu zaručit tu nejvyšší kvalitu provedení a zároveň mohu vše maximálně přizpůsobit koni a jeho jezdci

Vše dělám s velkou péčí a důrazem na každý detail: od výběru materiálů a vykrojení z kůže, přes úpravu hran a sestavení dílů až po poslední steh.

Ty nejvíce namáhané části uzdečky, jako jsou otěže, lícnice nebo nátylník, pečlivě vykrajuji z té nejpevnější části hovězího kruponu. Kůže je přírodní materiál, a tak se na ní přirozeně nachází slabší místa a vady. Těm je nutné se vyhnout. Poté hrany kůže zakulatím hranořízkem, nabarvím a vyhladím. Opracování hran je důležitý krok, protože chrání kůži před vnějšími vlivy a předčasným zničením. Kulaté hrany dělají výrobek také příjemnější na nošení.

Dále je potřeba výrobek díl po dílu zkompletovat a připravit na šití.

Výrobky šiji výhradně sedlářským stehem. Ruční šití je náročná technika, která vyžaduje preciznost a stovky hodin praxe k jejímu mistrovskému ovládnutí. Umístění stehů nejdříve naznačím speciálním děrovačem, aby byly všechny stehy stejně daleko od sebe. Poté  každou z děr prorazím šídelm skrz a protahuji jí nitě za pomoci dvou jehel. Nitě se tak střídají mezi horní a spodní vrstvou a každý steh je zvlášť pevně utažený a zajištěný uzlíkem. Díky tomu jsou ruční stehy mnohem pevnější a jen tak se nerozpářou, narozdíl od strojového šití používaného na běžně prodávaných uzdečkách. 


Výroba jedné uzdečky na zakázku zabere přibližně 5 pracovních dní a ohlávka asi 3 dny, záleží na konkrétním designu. K tomu je třeba ještě připočítat měření koně, zpracování rozměrů, návrh uzdečky a ladění detailů se zákazníkem, než vůbec mohu zakrojit do kůže .

Kvalitní ruční výroba je časově náročná, ale výseldný produkt má pak výrazně delší životnost a je více bezpečný na používání. Jde také o udržitelnou výrobu, která je více šetrná k planetě.